حسین سیاه‌نوری،  کارشناس مسائل سیاسی: امروز نظام جمهوری اسلامی کسانی در حال بازی کردن نقش عمروعاص هستند و اندیشه‌ها را می‌زنند. برای گرفتن یک رای بیشتر، دین و فرهنگ را نادیده می‌گیرند.

 

برنامه گفت و گوی سیاسی با موضوع «بررسی و تحلیل بسیج و گام دوم انقلاب اسلامی در چارچوب ایده امام و رهبری» با حضور حسین سیاه‌نوری، کارشناس مسائل سیاسی روی آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو رفت.

 

حسین سیاه‌نوری با حضور در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در اغلب سطور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نگاه رهبری به آینده و جوان‌هاست. زیرا امروز جنگ جوانان خیلی سخت‌تر از گذشته است. دیروز دشمن با یونیفرم دشمن در مقابل ما بود، اما امروز دشمن با یونیفرم انقلاب و اندیشه انقلاب اسلامی در مقابل ولایت و انقلاب ایستاده است. امروز در لباس اسلام می‌آیند و اسلام را رد می‌کنند. امروز متقدمان انقلاب می‌گویند قرآن دیگر کتاب آموزه و راهنمای امروز ما نیست.

 

کارشناس مسائل سیاسی افزود: امروز جنگ، جنگ اندیشه و ریزش آن به مراتب شدید است. در این رابطه باید به تاریخ اسلام نگاه دقیق‌تری داشته باشیم. اگر به جنگ صفین نگاه کنید، وقتی که معاویه مشاهده می‌کند، هر چه نیرو در جنگ با امام علی(ع) تزریق می‌کند، فایده ندارد، دست به خدعه و نیرنگ می‌زند و به عمروعاص پناه می‌برد که برایش نقش قوه عاقله و اتاق فکر را دارد. در حقیقت امام علی(ع) مغلوب ساده‌لوحی یاران خود شدند نه جنگاوری یاران معاویه.

 

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: وقتی جنگ اندیشه‌ها در صفین مطرح شد، لذا در اردوگاه امام علی(ع) شمشیرها بر سرش بلند شد. امروز در نظام جمهوری اسلامی کسانی با همین شیوه در حال زدن اندیشه‌ها هستند. برای گرفتن یک رای بیشتر، دین و فرهنگ را نادیده می‌گیرند. امروز جوانان با این نوع مسائل روبرو هستند.

 

پژوهشگر مسائل سیاسی: جوان‌های ما باید با استادی در دانشگاه تعامل داشته باشند که علیه اسلام نظریه‌پردازی می‌کند. یکی از این افراد از مسئولان اجرایی نظام نشان لیاقت و علمی می‌گیرد و در کتابش می‌نویسد که اسلام، مایه سقوط و مانع پیشرفت ماست. لذا دانشجوی ما در کلاس چنین استادی درس می‌خواند و در امتحان باید سخن استادش را بنویسد تا نمره قبولی بگیرد.

 

حسین سیاه‌نوری در پایان اشاره داشت: امروز جنگ فرزندان بسیجی ما سخت‌تر از جنگ زمان ما با عراق و قدرت‌های جهانی است و قهرمانان این عرصه قابل تقدیر هستند. هر چند شاید برخی حرمتشان را نگه ندارند. از آن طرف رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بسیج را از پاک‌ترین و آماده به کارترین نیروی انسانی در راه اهداف و منافع عالی ملت می‌دانند.

درج دیدگاه

CAPTCHA
سوال امنیتی، جهت تشخیص هویت انسانی کاربر.
۴ + ۰ =

Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎