محمدمهدی سلیمی، عضو اندیشکده اسرا و کارشناس مسائل سیاسی و رسانه گفت: تاکید رهبری بر نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب نشان می‌دهد که بسیج دانش‌آموزی تنها در زمان جنگ ضرورت نداشت. به طور قطع رسالت آنها در رابطه با آینده کشور به مراتب مهم شده است.

برنامه گفت‌وگوی سیاسی با موضوع «تحلیل و بررسی روز نوجوان و بسیج دانش آموزی با نگاهی به تحقق منویات بنیانگذار انقلاب برای زنده نگه داشتن اندیشه بسیجی» با حضور محمدمهدی سلیمی، مسئول سابق اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزان استان تهران روی آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو رفت.

محمدمهدی سلیمی اظهار کرد: تمام افرادی که در رابطه با بسیج دانش‌آموزی فعالیت می‌کنند، تمام هم و غمشان این است که نسل‌های آینده نیز با مرام و نگاه حسین فهمیده در جامعه نقش‌آفرینی کنند. زمانی جنگ سخت علیه ما به راه انداختند که دشمن، جبهه و ادواتش مشخص بود. نوجوانان و جوانان کشور ما با فهم درستی که از انقلاب با تکیه بر نفس مسیحایی امام خمینی(ره) داشتند، ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب کردند.

پژوهش‌گر مرکز پژوهشی آرا ادامه داد: لذا یک ششم شهدای کشور ما، شهدای دانش‌آموز هستند، اگرچه در کشور به اندازه خودش به این شهدا پرداخته نشد. ما باید بیش از این به شهدای دانش‌آموز بپردازیم. امروز نوع مواجهه با دشمن عوض شده و شاید بتوان گفت عمیق‌ترین لایه جنگ نرم و جنگ فرهنگی که دشمن دنبال می‌کند، در کف مدارس است. لذا باید چنین تعبیر کرد که نقطه مواجه ما با دشمن کف مدارس است. چنان‌که همیشه به دانش‌آموزان می‌گویم جنگ با دشمن مانند یک طنابکشی است، دشمن با تمام ادوات، عِده و عُده اش آن‌ور است و جریان ناب انقلاب اسلامی این طرف است.

مسئول سابق اتحادیه انجمن‌های بسیج دانش‌آموزی تاکید کرد: هر کسی که نوجوانان و جوانان کشور را همراه داشته باشد، بزرگ‌ترین سرمایه نظام اجتماعی را دارد و دشمن این را خوب فهمیده است. خوشبختانه مجموعه‌ها، نهادها و سازمان‌هایی که متولی تربیت نوجوان‌ها در کشور هستند که مهم‌ترین آنها نهاد بسیج دانش‌آموزی است، این مواجه را درک کردند. اکنون کف مدارس ما محل جنگ فرهنگی، روانی و نرم شده است که مطابق با آن ما باید نیرو تربیت کنیم. لزوم تقویت بسیج دانش‌آموزی روز به روز بیشتر احساس می‌شود که نه تنها رسالت و مأموریت آن تمام نشده، بلکه خیلی بیشتر شده است.

محمدمهدی سلیمی گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، رهبری بیشترین بار را بر دوش جوانان متخصص انقلاب اسلامی گذاشتند. قطعاً برای تمدن‌سازی نوین اسلامی باید نیروی در آن سطح و بر اساس شاخص‌های انقلاب اسلامی تربیت شود. این تاکید رهبری بر نقش جوانان در آینده کشور نشان می‌دهد که نیاز به بسیج دانش‌آموزی روز به روز حیاتی تر می‌شود.

وی افزود: اگر مفهوم بسیج به معنای اعم آن در نظر بگیریم، انجمن‌های اسلامی که به طور صریح از سوی رهبری در اردیبهشت ۹۵ تشکل‌های امین و انقلابی نامیده شد، در حقیقت بسیجیانی هستند که با عنوان دیگری فعالیت می‌کنند و در بسیاری از صحنه‌ها به نوعی مکمل یکدیگرند. لذا در محور انقلاب و نظام علمی کشور باید کسانی قرار بگیرند که دغدغه‌شان درباره نظام بیشتر از بقیه باشد.

محمدمهدی سلیمی در پایان عنوان داشت: یک عنصر بسیجی و دغدغه‌مند این را پذیرفته که تلاش و زحمتشش حتما بیشتر از بقیه است. به عبارتی هر کس در این بزم مقرب‌تر است جام بلا بیشترش می‌دهند. بنابراین عنصر بسیجی این را پذیرفته که باید به انقلاب نسبت به سایرین متعهدتر و معتقدتر باشد و برای ماندگاری آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی جمهوری اسلامی لازم است تلاش بیشتری کند.

درج دیدگاه

CAPTCHA
سوال امنیتی، جهت تشخیص هویت انسانی کاربر.
۱۲ + ۵ =

Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎